18.06.2021
Поділитися: 0
  • Facebook
18262

Навіщо потрібні пізнавальні ігри для дітей?

Сучасний світ наповнений великою кількістю різної інформації, яка призначена не тільки для дорослих, а й для дітей. При цьому з часом одержуваних даних стає все більше і більше, тому і вимоги до дітей та підлітків дуже швидко зростають. Проте, як десять років тому, так і сьогодні, малюкам набагато простіше отримувати, аналізувати інформацію, засвоювати її, якщо вона подається в ігровій формі. Чим вона доступніша, тим простіше дітям її сприйняти і запам’ятати. А найважливіше те, що найбільш ефективний розвиток дитини відбувається саме тоді, коли їй щиро цікаво вчитися і пізнавати нове. Тому пізнавальна діяльність у дітей є максимально важливою для їхнього повноцінного розвитку.

пізнавальна діяльність дітей

Розвиток дитини та пізнавальна діяльність

Саме завдяки пізнавальній діяльності, яка властива тільки людині, дитина здатна засвоювати, отримувати нові знання, примножувати їх і вдосконалюватися. З огляду на те, що вона вміщує в себе відразу кілька понять, пізнавальну діяльність можна віднести до вищої форми психічного пізнання.

Отже, якісне сприйняття і обробка даних можливі тільки при хорошому сенсорному сприйнятті, теоретичних заняттях і практиці. Важливо пам’ятати, що для навчання і розвитку дитини важливі абсолютно всі інтелектуальні і психічні процеси, без яких засвоєння інформації ніколи не буде повним.

Зв’язок гри і розвитку дитини

Пізнавальні ігри для дітей – це те, що дає максимальний ефект. Адже через вікові особливості малюкові дуже важко сидіти за столом і гортати сторінки навчальних зошитів. Його мозок ще не здатний сприймати складну і серйозну інформацію, також дитина не може бути достатньо посидючою тривалий час. Тому ігрове навчання підходить краще, ніж інші заняття.

У процесі гри діти не тільки весело проводять час, а й вчаться новому – їм цікаво і не нудно займатися. Тому ігрова форма – єдиний правильний спосіб для навчання дітей у дошкільному і молодшому шкільному віці.

Сьогодні існує величезна кількість різних ігор, спрямованих не тільки на розвагу, а й на пізнання світу, запам’ятовування інформації, отримання нових знань. Завдання батьків полягає в тому, щоб забезпечити синові чи доньці правильний підхід до навчання з раннього дитинства. Адже саме з такого віку можна починати виховувати у дитини любов до навчання.

ігри для розвитку дошкільнят

Розвиток дітей дошкільного віку

У 5-6 років малюк вже готується вступати до першого класу, але він все ще залишається маленькою дитиною. Тому для ефективного пізнавального розвитку дітей дошкільного віку краще використовувати ігри. Крім того, батьки можуть дібрати ігрові вправи на абсолютно різні теми і спрямованість, щоб цікаво було саме їх дитині.

Ось невеликий список пізнавальних ігор для дошкільнят:

  • Лабіринти.
  • «Знайди відмінності».
  • Ребуси.
  • «Знайди зайвий предмет».
  • «Розташуй предмети по групах».
  • «Знайди помилки на картинці».

Велика розмаїтість сучасних ігор для різного віку дозволяє розвинути у дітей логіку, мислення, пам’ять, уяву, увагу, поліпшити посидючість і зосередженість. Крім того, такі ігри допомагають малюкам вивчити кольори і форми, цифри і букви, назви рослин і тварин, віршики та утішки, познайомитися з поняттям маленький-великий, високий-низький, легкий-важкий.

Пізнавальні ігри найкраще допомагають дітям розвиватися і готуватися до навчання в школі.

пізнавальні ігри для школярів

Розвивальні ігри для дітей шкільного віку

Вступаючи в перший клас, майбутній учень вже повинен мати певний багаж знань. Незважаючи на відсутність жорстких вимог до першокласників, краще, якщо діти прийдуть до школи вже підготовленими. Процес навчання вимагає великої кількості енергії від дітей, хороших розумових здібностей і правильного виховання. Батькам необхідно заздалегідь розпочати підготовку майбутнього школяра, адже, володіючи необхідними знаннями, йому буде набагато простіше вчитися і не відставати від однокласників.

Після того, як дитина вже пішла в перший клас, пізнавальний розвиток для дітей в домашніх умовах не повинен припинятися. Адже школа – це навчання конкретних предметів, а розвиток в інших напрямках так само лягає на плечі батьків. Тому захопливі й корисні ігри вважаються чудовим рішенням для того, щоб відпочити від шкільних буднів, але при цьому продовжувати пізнавати світ.

Багато дітей із задоволенням проводять час за настільними іграми, як-от лото, лабіринти, ігри з картками. Словесні ігри, наприклад, гра в міста, «Договори слово», «Відгадай предмет за описом» допомагають розширити словниковий запас і світогляд. Крім того, в них можна грати, гуляючи в парку з мамою або сидячи в кафе з друзями. Інтерактивні ігри, де можна дозволити дитині використовувати комп’ютер або планшет, стануть не тільки корисними, а й цікавими. Адже будь-який школяр із задоволенням проведе час за гаджетом.

Як не крути, розвиток і виховання дітей здебільшого є завданням сім’ї. Саме тому дорослі мають пам’ятати, що ігрова діяльність –  це найефективніша форма розвитку інтелекту малюків, а отже варто дібрати для них захопливі, корисні й пізнавальні ігри.