30.07.2021
Поділитися: 0
  • Facebook
20927

Підготовка дітей до школи – з чого краще починати?

Розвитку дитини потрібно приділяти увагу з ранніх років, і для цього можна використовувати розвивальні ігри, читання казок або оповідань, спільний перегляд пізнавальних мультфільмів. Безпосередньо перед вступом до 1 класу можна переходити від загальнорозвивальних занять до предметних. Поговоримо про нюанси підготовки до школи і розглянемо список знань і навичок, які дітям краще здобути заздалегідь.

коли починати підготовку до школи

Коли краще починати готуватися до школи? 

Малюкам молодше 5 років ще складно зберігати концентрацію тривалий час, тому дошкільну підготовку краще відкласти до моменту, коли дитині виповниться 5-6 років. Найчастіше сучасні діти йдуть у перший клас у шестирічному або семирічному віці, і приблизно за рік до цього можна розпочинати підготовчі заняття. За цей час дошкільник встигне здобути базові знання, які суттєво полегшать адаптацію до шкільних навантажень.

Займатися необхідно не тільки своєчасно, але і правильно. Найкраще зосередитися на таких дисциплінах, як читання і основи математики. Якщо малюк навчиться читати ще до 1 класу, то він без зусиль зможе самостійно працювати з підручниками вже з перших днів навчання. Розвиток математичних здібностей допоможе учневі впоратися з розв’язанням завдань і прикладів, і навіть складні для першокласника завдання він буде виконувати без зусиль. Розглянемо нюанси навчання дошкільнят з цих предметів.

навчання дитини основ математики

Математика

Незважаючи на те, що для зарахування в 1 клас до дитини не висувається конкретних вимог, займатися з нею рекомендується заздалегідь. Насамперед це стосується розвитку математичних здібностей, маючи які, першокласник зможе випереджати своїх однолітків, легко впорається з усіма запропонованими завданнями. Підготовка до школи з математики повинна бути різносторонньою, і особливу увагу варто приділити таким її аспектам:

  • знанню того, як пишуться цифри
  • порядковому рахунку від 1 до 20 і в зворотному порядку
  • вмінню додавати і віднімати числа в межах 20
  • здатності розв’язувати прості арифметичні задачі усно або з використанням підручних засобів, наприклад, рахункових паличок
  • знання найпростіших геометричних фігур (квадрат, прямокутник, коло, овал, трикутник), їх особливостей і відмінностей.

Якщо малюк опанує все перераховане, то вивчення математики в 1 класі не викличе у нього жодних труднощів.

навчання дошкільнят читання

Читання

Перед тим, як вчити дошкільника читати, потрібно переконатися в достатньому рівні розвитку його усного мовлення. При неправильній вимові звуків спотворюється сприйняття почутого і порушується письмове мовлення. Тому спочатку потрібно виробити мовленнєві навички, а вже потім переходити до наступного етапу підготовки до школи – до навчання читання. Воно включає в себе такі фази:

  • вивчення літер і звуків. Малюкові потрібно навчитися розділяти слова на звуки. Вже після цього він повинен вивчити алфавіт, запам’ятавши не тільки зовнішній вигляд букв, але і те, які звуки їм відповідають.
  • побуквенне читання і читання складами. Після вивчення літер дошкільнику можна вчитися читати побуквенно. Після успішного проходження цього етапу потрібно переходити до читання складами слів і невеликих текстів.
  • швидке читання – вміння читати зі швидкістю усного мовлення. Цей етап не є обов’язковим для дошкільнят, оскільки не всі діти встигають настільки підтягти свої навички до 7 років. Але якщо малюк буде регулярно займатися, то й швидке читання стане для нього доступним.

курси підготовки до школи

Вибір програми для підготовки до школи

Здійснювати підготовку до школи можна по-різному –  виконувати завдання з дитиною самостійно або делегувати ці обов’язки репетиторові. Однак більшу ефективність мають саме групові заняття на базі дитячих центрів.

При виборі такого варіанту потрібно звертати увагу на програму навчання – вона повинна бути максимально наближена до тієї, за якою ведуться заняття в 1 класі. Потрібно вивчити відгуки інших батьків, переконатися в тому, що курс триває не менше року – трьох або шести місяців не вистачить, щоб закріпити знання і навички дошкільнят. Також методика підготовчих занять повинна бути розроблена професійними педагогами – тоді ви отримаєте бажані результати.

Саме таку програму підготовки до школи пропонує академія розвитку інтелекту SMARTUM. Займаючись на цьому курсі, дошкільник навчиться читати і рахувати, отримає весь спектр знань і навичок, які будуть необхідні йому для успішного навчання в подальшому. Запишіться на заняття і почніть готуватися до 1 класу вже зараз.