11.06.2021
Поділитися: 0
  • Facebook
16388

Швидкочитання для дітей. Навіщо вчитися читати швидко?

Життя кожної сучасної людини пов’язано з величезною кількістю інформації. Щодня нам доводиться стикатися з різними даними, які необхідні нам для повноцінного життя. Це стосується не тільки дорослих, а й дітей. Буквально з початкової школи на них лягає велике навантаження – учні мають встигати засвоювати нове на уроках в школі, а потім уважно і швидко виконувати домашні завдання. З огляду на великі вимоги до школярів, їм просто необхідно вміти швидко знаходити і засвоювати інформацію, а отже, потрібно володіти навичками швидкого читання. Адже все-таки більшу частину інформації і діти, і дорослі отримують з друкованих джерел. Тому зараз особливо актуально використання методики швидкочитання.

мета навчання дитини швидкочитання

Навчання швидкісного читання – основні завдання методики

Існує безліч способів, завдяки яким можна опанувати швидкочитання. Для дітей розроблені спеціальні вправи і цілі курси, які мають декілька цілей. Перш за все, вони спрямовані на те, щоб людина навчилася швидко читати. Це важливо як для повсякденного життя, так і для навчання, і для професійної діяльності. Але не менш важливо навчитися швидко засвоювати прочитаний текст, запам’ятовувати його, вміти переказати головну думку, аналізувати інформацію. Усі ці навички дуже знадобляться дитині в навчанні, адже з ними вона зможе займатися більш ефективно.

Плюси і мінуси швидкого читання для школярів

Завдяки опануванню навички швидкочитання навіть та дитина, яка відставала від своїх однокласників, почне краще вчитися. Це зумовлено тим, що їй більше не потрібно годинами сидіти над уроками, раз по раз перечитуючи текст. Вона зможе швидко прочитати необхідну інформацію, зрозуміти її з першого прочитання і виконати потрібне завдання. Чим легше учневі дається навчання, тим більше йому подобається вчитися. Також швидкочитання допомагає в старших класах, коли приходить час готуватися до іспитів. На підготовку до них знадобиться значно менше часу.

Вміючи швидко читати, людина отримує задоволення від цього процесу. Таким чином, можна виховати любов до книг. Адже крім необхідної літератури, з’явиться вільний час на прочитання тієї, що подобається. У дитини звільниться час на улюблене хобі, зустрічі з друзями або ж просто перегляд фільму.

плюси і мінуси швидкочитання

Якщо говорити про мінуси методики швидкого читання, можна виділити лише один – батькам доведеться купувати книги для дитини значно частіше, ніж звичайно.

Чи впливає швидке читання на розуміння прочитаного?

Віддаючи дитину навчатися швидкочитання, багато батьків бояться їй нашкодити, і їх можна зрозуміти. Може здатися, що чим швидше дитина читає, тим менше встигає зрозуміти. Адже як можна зрозуміти, про що розповідається в тексті, якщо засвоєння інформації йде побіжно? Малюк просто не буде встигати замислюватися над тим, що він читає.

Насправді це не так. Правильно дібрана методика, розроблена досвідченими фахівцями, не зможе нашкодити. Дуже важливо, щоб навчання проходило правильно, дотримувалися всі його етапи, а також витрачалася потрібна кількість часу на кожного учня. Усі діти здатні засвоювати інформацію в різному темпі, тому і навчання має проходити таким чином, щоб кожний щабель був ретельно опрацьований.

Щоб вибрати дійсно ефективну методику, яка допоможе дитині навчитися швидко читати, важливо звернути увагу на низку аспектів. Заняття мають вести досвідчені педагоги, здатні дохідливо донести інформацію, а тренування повинні базуватися на сучасних методах навчання. Не меншу роль відіграє й індивідуальний підхід до кожного учня.

методика швидкочитання для дітей

Методика швидкочитання: яку вибрати?

Як швидко і правильно навчити дитину читати? Відповідь одна – дібрати доречну методику навчання. Однією з таких вважається Ліберика від Академії розвитку інтелекту SMARTUM. Авторський курс підійде для дітей від 7 до 16 років. Методика допомагає розвинути високу швидкість опрацювання тексту. Також вона має на меті виховати у дітей любов до читання.

Однією з основних переваг Ліберики вважається її ефективність, перевірена часом на багатьох учнях. Доведено, що учні після закінчення курсу здатні читати в 5 разів швидше, ніж до навчання. Також вони набагато краще розуміють прочитане і добре аналізують текст.

У невеликих групах, сформованих за віком і здібностями дітей, дуже зручно вчитися. Адже кожен отримує стільки уваги від педагога, скільки йому буде потрібно. Також важливо відзначити, що учні встигають засвоїти матеріал, адже курс будується на поетапному навчанні. Заняття проводяться в зручний час, а після закінчення кожного з них учні проходять тест, який показує прогрес. Що стосується домашніх завдань, то їх зручно виконувати на онлайн-платформі.

Пройшовши авторську методику, школяр отримує необхідні вміння для того, щоб не тільки швидко читати, а й добре розуміти прочитане. Завдяки цьому курсу діти підвищують свою успішність у школі, починають краще вчитися. Також швидкочитання позитивно впливає на багато сфер життя людини, а тому буде корисним і в дорослому віці. Запишіть дитину на курси швидкочитання від академії SMARTUM і почніть покращувати її навички вже зараз.